V první pomoci školíme i malé hasiče

13. 7. 2024

Kolegové z Domažlické nemocnice vyrazili na misi. Na konci školního roku zamířili do obce Milavče, kde na ně čekalo 24 mladých hasičů SDH Milavče a jejich vedoucí.

To, že u nás v Domažlické nemocnici zasvěcujeme do základů první pomoci i děti, určitě víte. Tušili jste ale, že zvládáme školení i mimo naši nemocnici?

"Krátce před školním rokem jsme vyrazili za SDH Milavče a mladým hasičům a hasičkám jsme ukázali základy první pomoci," popisuje manažerka kvality Domažlické nemocnice Monika Hubáčková a dodává: "Všechny získané znalosti si samozřejmě mohli hned vyzkoušet, a to nejen na figuríně, ale i sami na sobě."
Do obce jsme Milavče jsme přivezli přivezli figuríny, došlo i na dlahy a límce, obvazy i náplasti.
A protože byli všichni šikovní, všech 24 mladých hasičů a hasiček odnesli diplomy.