V Nemocnici Svatá Anna už plně využívají rehabilitační systém Levitas
TISKOVÁ ZPRÁVA
Pacienti Nemocnice Svatá Anna mohou od února už naplno využívat nový rehabilitační systém Levitas, na jehož pořízení přispěla široká veřejnost. Nemocnice koupila zařízení v závěru loňského roku a postupně se na něm zapracovala většina fyzioterapeutů. Přístroj je vhodný pro většinu z hospitalizovaných pacientů. Díky němu bude jejich rehabilitace efektivnější.
Systém Levitas vyšel nemocnici na necelých 150 tisíc korun. Částku nemocnice získala s pomocí dárců, mimo jiné i díky vydání unikátního nástěnného kalendáře s fotografiemi bývalých starších pacientů (viz Fotogalerie níže). „Kalendář byl vytištěn v limitovaném množství. Poskytli jsem ho všem, kteří přispěli darem právě na pořízení přístroje. Ještě jednou tímto dárcům děkuji,“ říká ředitelka nemocnice Dagmar Špédlová.
Nové zařízení je určeno pacientům se sníženou pohyblivostí například při potížích ortopedických, revmatologických i neurologických. „V podstatě kombinuje dva typy podobných cvičebních zařízení – ryze závěsné a klecové. Abychom je nemuseli mít obě, zvolili jsme právě tento systém,“ vysvětluje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Miroslava Kordíková.
Levitas umožňuje provádět cvičení v odlehčení, s odporem, při zavěšení celkovém nebo i částečném a to vsedě i ve stoje. Díky tomu lze stupňovat náročnost cviků a přitom eliminovat tlak v kloubech nebo i zádech a tím ulevit cvičícímu od bolesti i při náročnějším cvičení. „Dostane se i do poloh, v nichž by byl jinak limitován bolestí. Tím se cvičení stává efektivnější a výsledky rehabilitace se dostavují dříve nebo jsou lepší,“ doplňuje Miroslava Kordíková.
NNP Svatá Anna
Nemocnice Svatá Anna doléčují zdravotní potíže ze všech oborů medicíny zejména léčebnou tělesnou výchovou. Zařízení zároveň poskytuje individuální ošetřovatelskou péči a popřípadě i sociální služby. Pomáhá hlavně lidem, kterým zranění či nemoc způsobily snížení pohyblivosti. Učí je buď s trvalým hendikepem, nebo po operaci či léčbě se opět samostatně pohybovat a vrátit se pokud možno k plnohodnotnému životu a být soběstačný. Pacienty nejsou jen obyvatelé Plánska a okresu Tachov, ale odbornou péči zde hledají i lidé z přilehlých částí Karlovarského kraje a také z Domažlicka a Plzeňska.
Nemocnice má kromě lůžkových stanic s 80 zdravotními a 20 sociálními lůžky pro rozlišné typy pacientů rozsáhlou rehabilitační část včetně pěti tělocvičen, vodoléčby s bazénem, elektroléčby či rehabilitačního chodníku a schodů.