Středa Pro Zdraví: Zdravotnické přednášky pro veřejnost děláme už také v Horšovském Týnu

23. 9. 2024

PREVENCE, PŘEDNÁŠKA

Po vzoru z domažlické knihovny navazuje nově od této sezony spolupráci s Domažlickou nemocnicí také Městské kulturní zařízení Horšovský Týn. "Dohodli jsme se společné na přípravě pravidelných edukativních zdravotnických přednášek pro veřejnost. Předpokládáme, že se budou konat jednou do měsíce a pokaždé ve středu. Ponesou tedy název Středa Pro Zdraví. Na téma laické první pomoci, diagnostiky a léčby častých zdravotních komplikací, prevence, očkování a podobně bude vždy přednášet některý z našich lékařů nebo i nelékařských zdravotníků," popisuje ředitel Domažlické nemocnice Petr Hubáček.

První přednáška je naplánována na 23. října a téma bude ryze pro ženy. Primář gyn.-por. odd. DN Dušan Kolařík bude hovořit o prevenci a včasném záchytu resp. léčbě nádorů v gynekologii. "Včasná diagnostika je zásadní pro řešení těchto potíží. Proto jsme do nemocnice na počátku roku pořídili jeden z nejlepších ve světě používaných kolposkopů Olympus OCT- 500, pomocí kterého lze zjistit i velmi nepatrné začínající nálezy na děložním čípku resp. odhaluje už přednádorové stavy," přibližuje částečně téma přednášky primář Dušan Kolařík a zve všechny ženy, které mají zájem se v této problematice více zorientovat, popřípadě se přímo zeptat na cokoli z gynekologické péče. Přednáška začíná v 17 hodin, je zdarma a není třeba se rezervovat. Stačí jen přijít. Budeme se na vás těšit.

Obdobné přednášky připravuje Domažlická nemocnice právě s domažlickou městskou knihovnou také v Kulturním centru Pivovar v Domažlicích. Tam se konají přednášky ve čtvrtek. Nejbližší se koná už tento čtvrtek 26. září. Shodu okolností také v režii primáře gynekologie na téma Infekce močového ústrojí žen. A do třetice pořádá nemocnice pravidelné webináře (přednášky online přes počítač nebo mobil). Nejbližší je v pondělí 30. září od 14 hodin na téma Arteriální hypertenze. Přednáší primář interny Vojtěch Česák.