Stodská nemocnice přistavěla ordinace a rozšířila a rekonstruovala rehabilitaci
TISKOVÁ ZPRÁVA
Stodská nemocnice dnes zprovoznila přístavbu ambulantního traktu nemocnice a rekonstruované prostory rehabilitačního oddělení. Stavební úpravy vyšly na 20 milionů korun. Prostředky poskytl Plzeňský kraj. Přístavba je další z etap postupné modernizace nemocnice, která začala v roce 2014 a bude pokračovat i v dalších letech.
„Přístavba má dvě podlaží. Ve spodním se rozšířilo a zároveň zmodernizovalo rehabilitační oddělení a vznikly tři ordinace s čekárnami. Do nich se v nejbližších dnech přestěhují dětský praktický lékař a neurologická a rehabilitační ambulance. Do horního patra přístavby se pak přesune celý provoz gastroenterologie,“ popisuje využití nových prostor ředitel nemocnice Alan Sutnar.
Změny ocení především pacienti. V ambulancích, čekárnách i na rehabilitačním oddělení je čeká větší komfort, více soukromí a efektivnější léčba. Například čekárny byly dosud na úzké chodbě nemocnice. Nyní jsou prostornější a nejsou průchozí. A na rehabilitaci je nové přístrojové vybavení poskytující širší škálu procedur.
Na rehabilitačním oddělení také dříve využívali tři větší tělocvičny, kde byli pacienti odděleni posuvnou zástěnou. "Nyní máme k dispozici pět tělocvičen, kde bude každý pacient v jedné místnosti pouze s terapeutem, což umožňuje větší soukromí pro pacienta a individuálnější péči. A zlepšily se i prostory šaten a sociální zařízení," říká primářka rehabilitačního oddělení Ludmila Wabneggerová. Oceňuje i přesunutí rehabilitační ambulance k rehabilitačnímu oddělení. "Pacienti ani personál už nebudou muset komplikovaně přecházet z jednoho pracoviště na druhé," dodává.
Ambulance a gastroenterologie dosud působily v lůžkovém traktu nemocnice. Tyto prostory začne už letos nemocnice přestavovat na novou lůžkovou stanici oddělení následné péče. „Oddělení dosud působí ve stísněných podmínkách . Aby uspokojilo vysokou poptávku po tomto typu péče, jsou některé pokoje i vícelůžkové. Chceme ale, aby pacineti měli větší prostor a standardní kapacita pokojů byla tři lůžka,“ vysvětluje další z přínosů přemístění ambulancí šéf nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos.
Nejvýznamnější stavební úpravy ve Stodské nemocnici v posledních pěti letech a plány
- 2014 – modernizace prostor radiodiagnostického odd. + nákup nových RDG přístrojů
- 2014 – rozšíření parkoviště pro pacienty
- 2014/15 – rekonstrukce operačního traktu a vzduchotechniky (operační sály a zázemí vč. sterilizace, porodnice a gynekologické sály)
- 2015 – příprava prostor, nákup a instalace CT (počítačové tomografie) na RDG odd.
- 2015 – zateplení budovy
- 2016 – nástavba 4. nadzemního podlaží (přestěhování administrativy pro uvolnění prostor v přízemí pro zdravotnická pracoviště)
- 2017 – přemístění a modernizace klinických laboratoří a lékárny
- 2018 – kompletní obměna lůžek za nová elektricky polohovatelná vč. příslušenství
- 2018/19 – nákup přístrojového diagnostického a léčebného vybavení za 44 milionů korun
- 2019 – rekonstrukce vodoléčby rehabilitačního oddělení, přístavba a modernizace stravovacího provozu a vstupní haly
- 2019/20 – přístavba ambulantního traktu a modernizace rehabilitačního oddělení
- 2020+ - rekonstrukce ubytovny, rekonstrukce vodárny, rozšíření a rekonstrukce odd. následné péče; rekonstrukce prostor a spojení chirurgické a interní jednotky intenzivní péče, vybudování urgentního příjmu, rozšíření zaměstnaneckého parkoviště, rekonstrukce ambulantního traktu