Hledali jsme nové dárce krve. Stovky lidí se nechali vyšetřit

11. 9. 2024

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se v úterý 10. září stavili u našeho stánku na rokycanském Masarykově náměstí.

Každoroční akce Zachraň život aneb Proč být dárcem krve cílí na nové dárce krve a kromě informací o darování krve jsme bezmála 300 zájemcům prozradili, jakou mají krevní skupinu, a desítkám dalším změřili cukr v krvi a tlak.

„Všem zájemcům jsme vysvětlili, co to obnáší stát se dárcem krve, kdo jím může být, za jakých podmínek a že darovat krev nebolí, zdravého člověka to nezatěžuje a zabere to jen minimum volného času, přičemž ale každý odběr pomůže někomu jinému se uzdravit,“ říká primářka hematologicko-transfuzního oddělení Rokycanské nemocnice Miroslava Padrtová.

Během dne jsme se setkali se známými tvářemi a s nadšením jsme viděli tváře nové. Spousta z nich slíbila, že se brzy potkáme i našem transfuzním oddělení při jejich prvním darování krve.
Ještě jednou všem děkujeme a těšíme se na nové dárce.

Další informace ohledně darování krve zjistíte na našem webu www.rokycany.nemocnicepk.cz/krev

.