Prohlášení Rokycanské nemocnice: Dětské oddělení se neruší. Péče o dětské pacienty bude zajištěna

28. 6. 2024

PROHLÁŠENÍ K BUDOUCNOSTI DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ

Vážení obyvatelé Rokycanska, vážení rodiče,

dovolte mi vyjádřit se k budoucnosti dětského oddělení Rokycanské nemocnice a reagovat tím na nepřesné a zavádějící informace, jak jsou ve veřejném prostoru šířeny částí laické veřejnosti.

Prohlašujeme, že v žádném případě nejednáme o zrušení dětského oddělení.

Nemocnice napříč celou republikou včetně Rokycanské v současnosti řeší se zdravotními pojišťovnami smlouvy o rozsahu poskytované péče od roku 2025. V jednáních s Rokycanskou nemocnicí navrhly zdravotní pojišťovny upravit model dalšího fungování dětského lůžkového oddělení tak, aby odpovídal současnému nízkému vytížení lůžek, které je skutečně na hranici využití kolem 25 procent.

Nejedná se ani o zrušení dětského oddělení, ani o zrušení ambulancí ani o zrušení dětské pohotovosti, která je naopak velmi vytížená a měsíčně ošetří několik stovek dětí. Co se týká ambulantní péče, vznesly naopak pojišťovny požadavek na její rozšíření.

V jednání o nasmlouvání rozsahu péče na další roky jednáme s pojišťovnami pouze o novém modelu fungování lůžkové části, přičemž ovšem vedení nemocnice, stejně jako vedení krajských nemocnic a samotného Plzeňského kraje požaduje, aby i zásahy do lůžkové části byly minimální a aby lůžková péče byla zachována v co nejširším rozsahu. Naším společným cílem je zajistit kvalitní a dostupnou péči pro všechny dětské pacienty i nadále.

Jednání v tomto duchu pokračují.

Jménem svým i kolegů děkuji za pochopení situace.

předseda představenstva Rokycanské nemocnice, a.s. Ing. Zdeněk Švanda