Mamologická poradna mění od října provozní dobu. Nově bude v pátek

1. 10. 2024

Z organizačních důvodů se mění provoz mamologické poradny - poradny pro onemocnění prsu. Od října bude ordinační doba v pátek. Nadále platí, že do ambulance je nutné se předem objednat na telefonu 377 193 563 nebo osobně v chirurgické ambulanci nebo přes online objednávkový formulář https://mex.stod.nemocnicepk.cz/Priv/Reservations/SelectSchedule. Čekací lhůty jsou zpravidla do jednoho až dvou týdnů.

Mamologická  poradna se zabývá diagnostikou a následnou léčbou onemocnění prsu. Kompletně se zde řeší nezhoubná (benigní) a zhoubná (maligní) onemocnění převážně žen, ale také mužů. Po předchozí domluvě je možné využít poradenství z oboru plastické a estetické chirurgie, před zamýšleným chirurgickým zákrokem.

Mamologická poradna

personál MUDr. Andrea Hosnedlová, Ph.D., MUDr. Ulrika Martínková  / kmenové sestry chir. odd.
telefon 377 193 563 - objednávky online
ordinační doba pátek 13:00 - 14:00 -  jen objednání
v případě nutnosti se lze po domluvě objednat i na jiný termín
objednávky

Maligní onemocnění

Nejčastějším zhoubným onemocněním je karcinom prsu (rakovina prsu), který se vyskytuje v různých variantách. Prostřednictvím mamologické poradny je zajištěna kompletní diagnostika a následná léčba rakoviny prsu. Zcela samozřejmou součástí je spolupráce s dalšími medicinálními obory jako jsou radiologie, nukleární medicína a nezbytné histologické vyšetření. Vše probíhá ambulantně. Po operaci je následná onkologická léčba zajištěna na Onkologické klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Po dokončení léčby probíhá následné sledování pacientek nebo pacientů v naší poradně.

Benigní onemocnění

Mezi nezhoubná, nenádorová onemocnění prsu patří:

• záněty (mastitida)
  • bulky v prsu (lipomy, fibromy, cysty)
  • výtok z bradavky

Konzultační služby

Nabízíme konzultaci Vašich  zdravotních  problémů, které postihují prs, prostřednictvím emailu s možnou navazující kontrolou v poradně.