Klatovská nemocnice omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů. Zákaz platí na interně. Jinde žádáme o nošení roušek

14. 10. 2024

Z důvodů zhoršené epidemiologické situace je Klatovská nemocnice nucena přistoupit k úpravě režimu návštěv hospitalizovaných pacientů na lůžkových odděleních. „Na interním oddělení platí od 15. října do odvolání zákaz návštěv. Na ostatních odděleních žádáme o nošení roušek či respirátoru a zároveň vyzýváme, aby na návštěvy nechodili lidé s příznaky respiračních nemocí. Tato opatření činíme především pro ochranu zdraví našich pacientů, tedy vašich blízkých," informuje mluvčí nemocnice Jiří Kokoška

Vzhledem k epidemiologické situaci je Klatovská nemocnice nucena reagovat průběžně na situaci v regionu a upravovat podle ní režim návštěv hospitalizovaných pacientů. A protože se v těchto dnech na Klatovsku výrazně zvýšil výskyt onemocnění covidu a s ním zároveň i počty nemocných s těžším průběhem nemoci, dochází k těmto omezením:

Zákaz návštěv na interním oddělení

Na interním odd. platí od 15. října 2024 do odvolání zákaz návštěv. Nemocnice pochopitelně plně respektuje zákonné výjimky ze zákazu. Popř. v případě, že se jedná o mimořádné nebo velmi citlivé situace, může po předchozí telefonické domluvě povolit návštěvu ošetřující lékař.

V případě zákonné výjimky nebo na výslovné povolení ošetřující lékaře musí návštěva splnit následující podmínky:

• Návštěva používá během celé návštěvy odd. a zejména při setkání s pacientem ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo jednorázová ústenka či rouška.
  • Návštěvu tvoří nejvýše dvě osoby.
  • Návštěva respektuje pokyny ošetřujícího personálu.
  • V případě, že má návštěva jakékoli příznaky respiračního onemocnění nebo nerespektuje požadavky ošetřujícího personálu, vyhrazuje si nemocnice právo návštěvu ukončit nebo nepovolit.

Děkujeme za spolupráci a pochopení. Tímto krokem se snažíme chránit především vaše blízké.

Požadavky pro návštěvy na jiných odděleních

Z důvodů zhoršené epidemiologické situace žádáme návštěvy hospitalizovaných pacientů všech oddělení, aby dodržovali následující podmínky:

• Návštěva respektuje pokyny ošetřujícího personálu.