Dvě nové sanitky pro zdravotnickou dopravní službu

12. 7. 2024

Každá sanitka stodské Zdravotnické dopravní služby najela za loňský rok v průměru přes 50 000 kilometrů. To už je slušné číslo na takto krátkých výjezdech. To vše se podařilo na 8 800 převozech, což je 720 převozů měsíčně, které sanitky, řidiči i pacienti každoročně absolvují.

Některé vozy je proto potřeba vyměnit za nové, a tak flotilu vozů zdravotnické dopravní služby posilují dvě nové sanitky VW Crafter, které se přidávají ke třem stejným modelům z minulého roku.

A co patří do běžné výbavy takovéto sanitky? Transportní lůžko, transportní křeslo, schodolez, 10litrová lahev s kyslíkem, AED defibrilátor, popáleninové a porodní balíčky, ambuvaky s maskou, zdravotnická brašna se zdravotnickým materiálem, vakuová dlaha pro horní a dolní končetiny, celotělová vakuová matrace a transportní plachta.

Naše zdravotnická dopravní služba (ZDS) zajišťuje zároveň nepřetržitě 24 hodin denně po 7 dnů v týdnu dopravu všem, kterým zdravotní stav neumožňuje dopravit se k lékaři po své ose či hromadnou dopravou. Službu můžete využít například když jedete na kontrolu k lékaři, na vyšetření, rehabilitace, příjem k hospitalizaci či do lázní.

Pokud jste o Zdravotnické dopravní službě Stodské nemocnice dosud neslyšeli, více se můžete dočíst na našem webu.