Domažlická nemocnice má novou 3D/4D sondu pro prostorové zobrazení plodu při ultrazvukovém vyšetření

15. 5. 2024

Domažlická nemocnice provádí již řadu let 3D / 4D ultrazvukové vyšetření plodu. Vybavení ale časem zastarává a přístroje dosluhují, což se stalo předchozí sondě. Z tohoto důvodu byla tato část vyšetření v nemocnici krátkodobě nedostupná. "V tuto chvíli ale máme dobrou zprávu. K novému ultrazvukovému přístroji Samsung HS50 jsme v uplynulých dnech pořídili také novou moderní 3D/4D sondu. Vyšetření jsme okamžitě obnovili a je k dispozici všem těhotným ženám se zájmem o toto vyšetření," říká primář gynekologicko-porodnického odd. Dušan Kolařík s tím, že k vyšetření se lze objednat telefonicky na čísle 379 710 163 (gynekologická ambulance).

Nejlepší zobrazitelnost plodu je kolem 26. týdne těhotenství, kdy je plod už  dostatečně velký a jsou patrné i velmi jemné detaily ve struktuře těla a zároveň je dostatečné množství plodové vody, která je nezbytná pro dosažení kvalitního zobrazení.

3D/4D ultrazvuk poskytuje unikátní možnost sledovat detailní trojrozměrné obrazy (3D) a dokonce i reálný pohyb jejich nenarozeného dítěte (4D). Díky této technologii mohou rodiče prozkoumat tvářičku, končetiny a orgány dítěte s neuvěřitelnou jasností a živostí.

"Náš tým kvalifikovaných lékařů je zde, aby poskytl podporu a vysvětlili všechny získané informace, což zajišťuje klid a jistotu budoucím rodičům. Využití této pokročilé technologie může napomoci také časné detekci případných abnormalit a umožňuje včas přijmout potřebná opatření," doplňuje primář. "Jsme si vědomi důležitosti této chvíle pro rodiče a snažíme se vytvořit pro ně nezapomenutelný zážitek, který posiluje jejich pouto s nenarozeným dítětem.Vaše spokojenost a bezpečí jsou pro nás prioritou, a proto se snažíme poskytovat nejvyšší standardy péče v oblasti prenatálního ultrazvuku."