Dárci krve mají v Rokycanech nově k dispozici on-line rezervační systém

3. 4. 2024

KRÁTKÁ INFORMACE, DÁRCOVSTVÍ KRVE

Dárci krve z Rokycanska si nově mohou rezervovat termín odběru krve přes on-line rezervační systém. K odběru se mohou objednat jak prvodárci, tak i pravidelní dárci. Systém je zprovozněn od tohoto týdne a první možné rezervace jsou od pondělí 8. dubna. On-line rezervace zatím nejsou nezbytné. „Nicméně žádáme dárce, aby z důvodu hladkého průběhu odběrů, začali rezervační systém využívat přednostně. Nám zdravotníkům to usnadní plánování a samotným dárcům to v konečném důsledku ušetří čas,“ říká vedoucí lékařka hematologicko-transfuzního oddělení Miroslava Padrtová s tím, že rezervaci je možné před termínem odběru kdykoli zrušit.

„Rezervace je intuitivní a lze ji provést snadno na monitoru počítače i na telefonu. V rezervačním systému si stačí vybrat volný termín označený zeleně, vyplnit krátký formulář a rezervaci odeslat. Pro pravidelné používání je vhodné se do systému zaregistrovat a většina údajů se při každé další rezervaci předvyplní. Pokud dárce uvede i mailovou adresu, má přes potvrzující mail vždy možnost rezervaci zrušit, kdyby mu termín nevyhovoval," říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

V rezervačním systému jsou připraveny časové sloty pro prvodárce i pravidelné dárce. „Postupně usnadní hladký průběh odběrů, protože se jedná přibližně o intervaly vyšetření a odběru každého dárce. Díky rezervacím v nich budeme mít pokaždé představu, kolik dárců, v jaké časy a s jakou krevní skupinou přijde,“ popisuje výhody rezervačního systému lékařka a doplňuje, že prozatím budou všichni dárci bráni k odběru v pořadí, jak přijdou. „Postupně ale začneme přihlížet i přímo k časům rezervací, a pokud se sejde v jeden čas více dárců, budou upřednostněni právě ti rezervovaní na daný čas.“

ON-LINE REZERVACE odběru krve v RN

Proklik na rezervační formulář je umístěn také na stránce pro dárce krve: www.rokycany.nemocnicepk.cz/krev

Rezervační systém už funguje od loňska na transfuzním pracovišti Klatovské nemocnice a v odběrovém místě dárců krve v Domažlické nemocnici, kde ho využívá téměř 100 procent dárců.

Jak provést rezervaci?
  • Vytvořte si registraci (jméno, kontakt, narození, přístupové heslo) nebo se přihlaste, máte-li již svůj účet.
  • Vyplňte krevní skupinu a termín posledního odběru. Prvodárce vyplní, že je prvodárcem.
  • Můžete připsat poznámku k rezervaci.
  • Potvrďte rezervaci.
  • Poté už jen stačí přijít k odběru. Kdyby vám termín nevyhovoval, můžete přes potvrzovací mail rezervaci zrušit.